Göz Alıcı Grafik Tasarımlar

Görsel disiplinlerde tasarım yapmak, bir mesajı görselleştirmeyi, görsel ve metni görülebilir bir düzlemde organize etmeyi gerektirir. Grafik tasarım kelimeler, resimler ve görseller içerebilir. Görsel algının insan iletişiminde büyük önemi vardır. Dikkat çeken, iyi tasarlanmış bir görsel sayesinde birçok insana etkili bir şekilde erişebilir ve vermek istediğiniz mesajı kolayca iletebilirsiniz. Bu yüzden ticari, kültürel ve sanatsal hayatımızın her alanında tasarım etkin bir şekilde kullanılır. Logo, banner, poster, reklam ve ambalaj, dijital ortamda ve gerçek hayatta çok fazla kullanım alanı olan tasarım disiplini için gerçekleştirilen uygulamalara örnektir.

LOGO TASARIMI

Grafik tasarım denince akla gelen ilk alanlardan biri logo tasarımıdır. Logo bir markanın görsel kimliğini oluşturan, simge özelliği bulunan halidir. İyi tasarlanmış bir logo ile markanıza görsel bir kimlik kazandırır ve hatırlanabilirliğinizi artırabilirsiniz. Bu logo, markanızla bütünleşecektir. Bu yüzden sizi en iyi şekilde ifade etmesi ve özgün olması oldukça önemlidir.

KARTVİZİT TASARIMI

Kartvizit kişinin adı ve soyadını, hangi kuruma bağlı olduğunu, unvanını ve iletişim bilgilerini içeren grafik tasarım alanıdır. Etkileyici bir görsel tasarımın kaliteyi, kalitenin de size duyulan saygınlık ve güveni artıracağını söyleyebiliriz.

KATALOG TASARIMI

Katalog, bir şirketin ürün veya hizmetlerini içeren, çok sayıda sayfadan oluşan, bilgilendirme ve reklam aracıdır. Dikkat çekici ve sizi iyi ifade eden bir tasarım, pazarlama sürecine katkı sağlar.

AMBALAJ TASARIMI

Ambalaj tasarımının, ürün hakkında bilgi vermesi, sade ve açıklayıcı olması gerekir. Bunun yanında tasarım, müşterininin ürünü merak etmesi ve almasına teşvik etmesi açısından da etkili bir reklam aracıdır. Dikkat çeken bir tasarımla, benzerlerinden sıyrılan ürün daha çok tercih edilme potansiyeline sahip olur.

REKLAM TASARIMI

Bir ürün veya marka tanıtımında, bilgi vermek kadar ilgi çekmek de bir o kadar önemlidir. Grafik tasarım da bu anlamda büyük bir rol oynar ve olası müşterilerinize en etkili şekilde ulaşmanızı sağlar.

AFİŞ TASARIMI

Afişler, bilgi vermek, bir konuda bilinç kazandırmak, satışı artırmak gibi amaçlarla kullanılan grafik tasarımlardır. Kitlesel iletişim aracı olarak kullanılan afişlerin amacına ulaşması iyi bir tasarımla mümkündür.

BROŞÜR TASARIMI

Marka bilinirliği artırmayı hedefleyen broşür, genelde dağıtım yapılarak müşterinin ilgisini çekmek ve ürün veya hizmetleri tanıtmak amacıyla kullanılan bir grafik tasarım türüdür.

KAPAK TASARIMI

Kapak tasarımı, basılı yayın için ilk izlenimi oluşturur. Bu yüzden yayının içeriği hakkında ilgi çekici bilgileri içeren kapağın aynı zamanda merak uyandıran ve yayını iyi bir şekilde ifade eden bir tasarıma sahip olması önemlidir.